Beslenme Koçluğu Eğitimi

Açıklama

İnsanların sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam hedeflerine ulaşmalarında, alışkanlarının düzenlenerek, doğru alışkanlıklar kazandırılması ve sonunda istenilen hedefe ulaşılmasını sağlayan sürece Sağlıklı Beslenme koçluğu denir.

Yaşamın her döneminde sağlığın korunması, geliştirilmesi ve kronik hastalıkların önlenmesi için sağlıklı beslenme en önemli ihtiyaçtır.

Beslenme ile ilgili bilgi kirliliğinin çok yoğun olması sebebiyle yeterli ve dengeli beslenme konusunda doğru bilgiler veren, bilimsel kanıtlara dayalı öneriler de bulunan birinin olması bireylerin sağlığını sürdürebilmesi için büyük önem taşımaktadır. Beslenme koçları; sağlıklı beslenmede kişinin yaş, cinsiyet ve fizyolojik durumuna göre günlük tüketilmesi gerekli olan enerji ve besin ögeleri ile bunların sağlayacağı besin miktarları konusunda doğru alışkanlıkların kazandırılmasına yardımcı olur.

Beslenme Koçluğu eğitimi alan kişiler beslenme alanındaki bilgilere geniş bir açıdan, derinlemesine bakmayı öğrenecekler, koçluk yetilerini geliştireceklerdir.


Size Neler Katacak
  • Üniversite Onaylı Uluslararası Akredite Sertifika Programı

  • Üniversite Onaylı Uluslararası Akredite Sertifika Programı

Ders

  • 0 Ders

Eğitmen Hakkında

Eğitmen
İsim : E-Kurs Merkezi
Yorum : 23 Yorum
Öğrenci : 522 Öğrenciler
Eğitimler : 38 Eğitimler

Yorum

0
0 Yorum
1 Yıldız
2 Yıldız
3 Yıldız
4 Yıldız
5 Yıldız