Çocuk Bakımı ve Bakıcılığı Eğitimi

Açıklama

Çalışan annelere SGK’dan aylık destek fırsatı!

SGK “Çalışan Anne Desteği”nden yararlanmak ve zorunlu olan sertifikaya en hızlı bir şekilde sahip olmak için Üniversite Onaylı Çocuk Bakımı ve Bakıcılığı Eğitimi Sertifika Programımıza başvurun.

Sadece pilot iller olan İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde uygulanmaktadır.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen "Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi" projesince, SGK Annelere aylık 375 Avro (€)’ya kadar ve eğitimli bakıcılara tek seferlik 200 Avro (€)’ya kadar mali destek vermektedir. Fakat bunun için “Çocuk Bakımı ve Bakıcılığı” sertifikası gerekmektedir.

Sağladığımız “Çocuk Bakımı ve Bakıcılığı Eğitimi ve Sertifika Programı ” hem üniversite onaylı hem de SGK Çalışan Anne Desteği başvurularında kesinlikle geçerlidir.

İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde pilot uygulama olarak başlayan SGK “Çalışan Anne Desteği”nden yararlanmak ve zorunlu olan sertifikaya en hızlı bir şekilde sahip olmak için Üniversite Onaylı Çocuk Bakımı ve Bakıcılığı Eğitimi Sertifika Programımıza başvurun.

Herhangi bir ön koşul gerekmeden online olan eğitimimize başlayıp hızlı bir şekilde sertifikanızı elde edebilirsiniz.

Eğitim sonunda üniversite onaylı sertifikanız adresinize kargolanmaktadır.

SGK Çalışan anne desteği sertifikası için “Çocuk Bakıcısı” adına sitemize başvuru yapabilirsiniz. Sertifika programımıza başvuru esnasında bakıcınızın bilgilerini (Ad, Soyad, TC kimlik No zorunlu) girmeniz gerekmektedir, e-mail, telefon ve kargo adresi gibi diğer bilgiler anneye ait olabilir.

Çalışmak, işe geri dönmek ya da yeni bir işte çalışmaya başlamak istiyorsanız, bu proje ile Sosyal Güvenlik Kurumu bütçenize aylık 375 avro Çalışan Anne Desteği sağlıyor. 

Özel gereksinimli çocuğu olan veya bekar annelere fazladan 50 avro ödenmektedir. Proje kayıtları devam ediyor.

Çalışan annelerin öncelikle sertifikalı çocuk bakıcısı ayarlaması gerekmektedir. Eğer çocuk bakıcınız yok ise anlaştığınız çocuk bakıcısı için istenen zorunlu ve geçerli sertifikayı bizden alabilirsiniz. 

Kontenjanlar dolmadan çocuk bakıcısı sertifikasını almanız ve sonrasında SGK’dan destek başvurusu için randevu almanızı tavsiye ediyoruz. Çocuk bakıcısı sertifikası ile destekten yararlanabileceğiniz gibi, mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler daha sonrasında aşağıdaki kurumlarda çalışabilirler;

Çocuk bakıcısı olarak evlerde ya da işyerlerinde,
Sosyal hizmetlerde veya Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüklerinde,
Kreşlerde, ana okullarında veya çocuk bakım evlerinde çalışma imkanı bulabilmektedir.

Anne Desteğinden Yararlanma!

Çalışan Anne Desteği Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir. Alacağınız sertifika devlet üniversitesi onaylı olup, SGK tarafından kabul görmektedir. Sertifika ile eğitim içerik belgesi (transkript) gönderilmektedir.

Potansiyel İş Pozisyonları

İş pozisyonları eğitim seviyenize ve öğrenim derecenize göre değişkenlik gösterebilir. Potansiyel İş Pozisyonları; Çocuk Bakıcısı, Çocuk Eğitimcisi, Öğretici / Öğretici Yardımcısı

Sertifika

Bu eğitim, Gebze Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi tarafından sertifikalandırılmaktadır. Eğitim sürecinizi tamamlamanıza müteakiben ıslak imzalı sertifika kısa bir süre içinde adresinize kargolanmaktadır. Sertifika üzerinde uzaktan eğitim ibaresi ve sınav notu bulunmamaktadır.

Size Neler Katacak
 • Devlet Üniversitesi Onaylı Sertifika

 • SGK Çalışan Anne Desteği Başvurularında Geçerli Sertifika

Ders

 • 10 Ders
 • 1.Modül
 • 2.Modül
 • 3.Modül
 • 4.Modül
 • 5.Modül
 • 6.Modül
 • 7.Modül
 • 8.Modül
 • 9.Modül
 • 10.Modül

Eğitmen Hakkında

Eğitmen
İsim : E-Kurs Merkezi
Yorum : 8 Yorum
Öğrenci : 246 Öğrenciler
Eğitimler : 11 Eğitimler

Yorum

0
0 Yorum
1 Yıldız
2 Yıldız
3 Yıldız
4 Yıldız
5 Yıldız